Dekan Yardımcıları

 

 

Dr. Öğr. Üyesi Ömer Faruk SÖYLEV
Dekan Yardımcısı
Dr. Öğr. Üyesi Mustafa ATEŞ
Dekan Yardımcısı
İdari ve Mali İşler
 Öğrenci İşleri
1973 Yılında Bursa’da doğdu. 1991 yılında Bursa İmam-Hatip Lisesinden 1997 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisans eğitimi aldıktan sonra Bursa Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Din Psikolojisi alanında hazırladığı “Türkiye’de Dini Danışma ve Rehberlik: Alanları, İmkanları ve Yöntemleri” isimli tezi ile doktorasını tamamladı.
Aslen Bilecik/Bozüyüklü olup Bursa’da doğdu. Lisans, yüksek lisans ve doktorasını Bursa Uludağ Üniversitesi’nde tamamladı. 2007-2011 yılları arasında Bursa/Mudanya Müftülüğü’nde İmam-Hatip olarak görev yaptı. 2011-2013 yılları arasında Selçuk Dinî Yüksek İhtisas Merkezi’nde 22. Dönem İhtisas Kursiyeri olarak eğitim aldı. 2013 yılında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’ne Araştırma Görevlisi olarak atandı.
 
 

İlk göreve 1996 yılında Bursa’da İmam- Hatip olarak başlayan Söylev 5 yıl sürdürdüğü bu görevin ardından Bursa’ya Vaiz olarak atandı. 14 yıl vaizlik yaptıktan sonra Bursa Osmangazi ilçesi Başvaizi İken 2014 Yılın halen görev yaptığı fakülteye Yardımcı Doçent olarak atandı.

2019 yılında Son Dönem Osmanlı Fakihlerinden İbn Âbidîn’in Fıkıhçılığı (Reddü’l-muhtâr Örneği) isimli teziyle doktorasını tamamladı. Akabinde Temel İslam Bilimleri Bölümü İslam Hukuku Anabilim Dalı’na Öğretim Üyesi olarak atandı. Hanefi mezhebinde taklid, ictihad, mezhep içi işleyiş, Osmanlı dönemi İslam Hukuku ve yazma eserler hakkında çalışmalarını sürdürmektedir.
Fakültede; din psikolojisi, eğitim psikolojisi, çocuk ergen psikolojisi, rehberlik, eğitim bilimlerine giriş, yaşam boyu eğitim, yurtdışı din hizmetleri, kurumlarda din hizmetleri gibi dersler vermektedir. Manevi danışmanlık ve rehberlik, manevi bakım, dini iletişim alanlarında uzmanlığı bulunan Söylev evli ve 4 çocuk babası olup Arapça ve İngilizce bilmektedir.
Son Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2020, Cumartesi