Tehcir Gerçeği ve Kütahya Ermenileri Konferansı

Tehcir Gerçeği ve Kütahya Ermenileri Konferansı

KDPÜ İslami İlimler Fakültesi -Ensar Vakfı Kütahya Şubesi işbirliği ile 17.04.2019 Çarşamba günü Vahit paşa Yazma Eser Kütüphanersi konferans Salonunda "Tehcir Gerçeği ve Kütahya Ermenileri  Konferansı" düzenlendi. Konferans Kur’an ziyafeti ile başladı. Ardından Dekanımız ve KDPÜ Rektör Yardımcısı Prof. Halis Aydemir’in selamlama konuşması yapmasıyla devam etti.

Sonrasında Doç. Dr. Ahmet Türkan’ın sunumuna geçildi. Doç. Dr. Ahmet Türkan  sunumunda; Ermeni Tehciri meselesinin Ermeniler ve Batılı Devletler tarafından “taraflı” olarak  sunduklarını ve ülkemizi bunun üzerinden sıkıştırmak istediklerini , Türk tarafı olarak bizlerin bu iddialara cevap vermek hususunda olması gereken seviyede olmadığımızı ve bu tür araştırmaların çoğaltılmasının gerektiği ve başta kendi vatandaşlarımıza en iyi şekilde anlatmamızın gerekliliği , sonrasında da duygu birlikteliğimiz olan Türk ve İslam ülkelerine ardından da batılı ülkelere bunun en iyi şekilde anlatılmasının gerekli oluşunu ifade eden bir konuşma yaptı.

Program Ensar Vakfı Kütahya Şubesi başkanı Hüseyin Zeybek’in programın gerçekleştirilmesine katkı verenlere teşekkür etmesi, Doç.D r. Ahmet Türkan'a plaket ve teşekkür belgesi vermesiyle sona erdi.

Son Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2019, Cumartesi